Informujemy, że stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe można odbierać w sekretariacie w dniach 05.02.2020-07.02.2020. Formularz do odbioru osobistego przez dziecko można pobrać tutaj

Wizyta w Sannikach

mini28 września 2018 r. klasy drugie z wychowawczyniami p. Krystyną Kucicką i p. Beatą Rękawek oraz p. Elżbietą Robakiewicz wybrały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Ta niewielka, malownicza miejscowość położona jest 30km od Płocka. To unikatowe miejsce pod względem historycznym i kulturalnym. W pięknej scenerii 10-hektarowego parku, znajduje się neoklasycystyczny pałac z końca XVIII w. w którym w 1828 r. dla "polepszenia zdrowia" gościł około dwóch letnich miesięcy osiemnastoletni wówczas Fryderyk Chopin.

W pałacu powitano nas niezmiernie gościnnie. Na początku przeżyliśmy bardzo pouczające zajęcia muzyczne. Najciekawszą chwilą w lekcji okazały się: gra na bębenkach, trójkątach i metalofonach z równoczesnym śpiewem starej ludowej piosenki „W murowanej piwnicy”. Świetne były także zajęcia dotyczące bogactwa tradycji miejscowego folkloru. W damskim i męskim stroju sannickim ujrzeliśmy dziewczęta i chłopców, którzy zapragnęli się przebrać. Wiele radości dostarczyły wspólne tańce ludowe.

Po odrestaurowanym pałacu oprowadzały nas panie przewodniczki, trzymające w rękach zapalone stare, szklane lampy. Oświetlano to miejsce, na które zwracano szczególną uwagę. W taki sposób poznawaliśmy najważniejsze zabytki pałacu. Dowiedzieliśmy się, że odbywają się tu koncerty chopinowskie z recytacją oraz udziałem wybitnych pianistów i aktorów (np. Dorota Kamińska, Wojciech Malajkat, Piotr Machalica, Czesław Majewski, Janusz Tylman i wielu innych).

Bardzo pouczające i twórcze były zajęcia plastyczne, których efektem było wykonanie świecy i estetycznego opakowania. Swoje piękne prace dzieci zabrały do domu. Podczas zajęć z archeologiem drugoklasiści z entuzjazmem wykopywali z ziemi różne przedmioty pochodzące z epoki kamienia, brązu i żelaza.

Spacer po parku stanowił doskonałą możliwość podziwiania pomników oraz oryginalnych nasadzeń drzew i krzewów. Dotarliśmy do parkowych stawów, gdzie spotkaliśmy bogactwo roślin i zwierząt wodno-lądowych. Po takiej dawce wrażeń nadszedł czas na posiłek. Dzieci zostały poczęstowane specjalnie dla nich przygotowaną smaczną pizzą i sokiem.

Czas spędzony w Sannikach upłynął nam nieoczekiwanie szybko. Na zakończenie wycieczki pani Monika Patrowicz - Dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego wraz z pracownikami pożegnała nas i wręczyła każdemu uczestnikowi wycieczki pamiątki. Końcową atrakcją było pojawienie się postaci przebranej za Fryderyka Chopina, rozdającej magnesy z wizerunkiem miejsca, które odwiedziliśmy. Program wycieczki był bardzo bogaty i napięty, dzięki czemu dzieci wiele poznały i doświadczyły.

 

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine