Strona głównaArchiwum 2018/2019Koncert pieśni patriotycznych i „Rekord dla Niepodległej”

wielkanoc

Szanowni Państwo

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w następujących terminach:

- oddział przedszkolny od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. (pięciolatki i sześciolatki, roczniki 2018 i 2019)

- klasa pierwsza od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. (dzieci siedmioletnie – rocznik 2017)

Zasady rekrutacji, wzory dokumentów – zgłoszeń (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły tj. w miejscowościach: Brwilno, Maszewo, Maszewo Duże, Mańkowo i Nowa Biała) oraz wniosków (dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły) są dostępne na stronie internetowej szkoły www.spmd.edu.pl w zakładce REKRUTACJA.

Wypełnione i podpisane przez obojga rodziców dokumenty należy składać do skrzynki podawczej znajdującej się po prawej stronie w wejściu głównym do szkoły.

Prosimy także o zgłaszanie dzieci, które od września będą chciały pobierać naukę w naszej szkole i będą się przenosiły z innej szkoły.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku rodziców informowania, w terminie do 30 września każdego roku, dyrektora szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, o miejscu realizacji obowiązku szkolnego.

11 marca 2024 r. serdecznie zapraszamy na dzień otwarty od godz. 17.00

Koncert pieśni patriotycznych i „Rekord dla Niepodległej”

IMG 8205W piątek, 9 listopada cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym świętowała setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy uczcili ten ważny dzień strojem galowym i kotylionami lub emblematami w barwach narodowych.

Od rana uczniowie poszczególnych klas śpiewali wybrane pieśni patriotyczne pod kierunkiem Pana Jerzego Gawlińskiego. Każda klasa na forum szkoły zaprezentowała wybrany utwór. Uczniowie z godnym podkreślenia zaangażowaniem odśpiewali chórem, z podziałem na głosy, przy wsparciu publiczności pieśni: „Rota”, „Pierwsza Brygada”, „Ułani, ułani”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku”, „Rok 966” i wiele innych.

Tuż przed godziną jedenastą dołączyli do nas Pan Wójt Sławomir Wawrzyński oraz Ksiądz Kanonik Henryk Lipka. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Małgorzata Bartos-Piątkowska przywitała zebranych. Podziękowała nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie „Tygodnia z historią Polski – dla Niepodległej”, a szczególnie Pani Beacie Gołębiewskiej, która czuwała nad przebiegiem wszystkich działań i Pani Marzenie Bonkowskiej, za przygotowanie dekoracji.

Został wprowadzony poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym. O godzinie 11:11 w niezwykle podniosłej atmosferze odśpiewaliśmy 4 – zwrotkowy hymn państwowy - „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowaną przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który uświadomił uczniom rangę tej uroczystości. Po nim kilka słów do zgromadzonych skierował także Ksiądz Kanonik, przypominając bohaterstwo Polaków, walczących o niepodległość naszego kraju.

Następnie Wojciech Pniewski z klasy VIII b przedstawił wyniki konkursu recytatorskiego „W krainie poezji patriotycznej”, który odbył się w czwartek 8 listopada 2018r. Konkurs zorganizowany był z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. W przedsięwzięciu wzięło udział 17 uczniów, zarówno z młodszych, jak i starszych klas szkoły podstawowej, a także dwoje gimnazjalistów. W jury zasiadły nauczycielki języka polskiego: Pani Joanna Borkowska, Pani Joanna Trzcińska i Pani Wiesława Zaborowska oraz Wojciech Pniewski.

Laureaci otrzymali z rąk Pana Wójta nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.

Z klas I – IV nagrodzeni zostali: za zajęcie I miejsca – Kinga Patrowicz z klasy II b, II miejsca – Aleksandra Wrutniak z klasy IV c, III miejsca – Mateusz Rawa z klasy II b.

W kategorii klas starszych nagrodzeni zostali: za zajęcie I miejsca – Milena Piórowicz z klasy VII b, II miejsca – Miłosz Stankiewicz z klasy V b, III miejsca – Angelika Falacińska z klasy III A gimnazjum.

Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni żołnierskich, które młodzi Polacy znają od pokoleń.