Informujemy, że stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe można odbierać w sekretariacie w dniach 05.02.2020-07.02.2020. Formularz do odbioru osobistego przez dziecko można pobrać tutaj

Strona głównaArchiwum 2018/2019Światowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości

miniW dniu 21 listopada uczniowie świetlicy szkolnej obchodzili Światowy Dzień Życzliwości, pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku. Dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi i nie ma sensu. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy i bezkonfliktowy.

Dlatego też, główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość, serdeczność i dobro może stać się podstawą do budowania pozytywnych relacji między ludźmi na całym świecie. O tym właśnie dyskutowali uczniowie.

Uczniowie przygotowali dużo atrakcji w tym dniu : pocztę życzliwości, pisanie życzliwych wiadomości, wybory najżyczliwszej osoby w świetlicy. Odbyły się również grupowe warsztaty plastyczne „Życzliwy jest szczęśliwy” i quiz „Co to jest życzliwość?”. Mnóstwo zabawy, pozytywnych emocji, dużo śmiechu i wzajemnej sympatii. Nie tylko w tym dniu ale przez cały rok!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine