Strona głównaArchiwum 2018/2019Wycieczka do radia RPL FM Płock

Wycieczka do radia RPL FM Płock

miniNasza szkoła ma w tym roku dwóch laureatów XI edycji Konkursu Pięknego Czytania. W związku z tym w dniach 30 maja i 6 czerwca zwycięzcy, Remigiusz Leszczyński z klasy pierwszej oraz Karol Kozłowski z klasy czwartej, zostali zaproszeni wraz z całymi swoimi klasami na wycieczkę do Radia Płock RPL FM, gdzie poznawali tajniki pracy radiowców oraz funkcjonowania rozgłośni, a dodatkowo wystąpili na antenie, wcielając się w rolę dziennikarzy radiowych.

Uczniowie mogli obejrzeć miejsce, w którym dziennikarze i realizatorzy przygotowują audycje. Pani Anna Stańczak interesująco przybliżyła pracę dziennikarza radiowego. Dzieci dowiedziały się , że reporter musi mieć dobrą dykcję ,nie czuć tremy w rozmowach z ludźmi i powinien być dociekliwy oraz odpowiedzialny za słowo. Uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił na antenie. Chętni mogli przy mikrofonie pozdrowić najbliższych. Remik i Karol pięknie przeczytali informację serwisu. Karol Kozłowski, oprócz tego, że pięknie czytał, to jeszcze piękniej zaśpiewał piosenkę „Brunetki, blondynki”. W związku ze zbliżającym się Dniem Ojca dzieci miały okazję powiedzieć, co ich tatusiowie robią najlepiej i co mówią najczęściej. A co powiedzieli ? Usłyszymy wkrótce. Kto wie? Może któryś z naszych uczniów, zafascynowany wizytą w stacji RPL FM Płock, w przyszłości przemówi do nas jako dziennikarz radiowy?