Strona głównaAktualnościWyjazd trzecioklasistów do teatru

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Wyjazd trzecioklasistów do teatru

miniW piątek 14 czerwca uczniowie klas trzecich pod opieką pań: Małgorzaty Matyaszek, Marii Fortas i Agaty Barcińskiej pojechali do Teatru Dramatycznego w Płocku. Obejrzeli spektakl pt. „Pinokio” w reżyserii Waldemara Matuszewskiego.

Przedstawienie to zabawna i jednocześnie poruszająca historia chłopca wystruganego z drewna. Samotny stolarz Dżepetto bardzo chciał mieć syna. Pewnego dnia rzeźbił pajacyka z drewna, który pod wpływem czarów ożywa i... tutaj zaczyna się jego niezwykła przygoda. Zadaniem drewnianego chłopca jest nauczyć się rozróżniać dobro od zła. Wystrugany z drewna Pinokio jest wesoły, śmieszny i czasami lekkomyślny. Nie chce chodzić do szkoły, woli się włóczyć po mieście i poznawać przyjaciół. Wpada w tarapaty, z których ratuje go Błękitna Wróżka. Przez swoją lekkomyślność traci pieniądze, krzywdzi bliskich, ale… wszystko kończy się dobrze! Pinokio wraca do swojego ojca.

Spektakl podobał się trzecioklasistom. Ta bajkowa opowieść wywołała wśród dzieci wiele emocje.