Strona głównaAktualnościŚlubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

miniW czwartkowe popołudnie 24 października 2019r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor Małgorzata Bartos – Piątkowska, rodzice oraz bliscy uczniów, przedstawiciele Rady Pedagogicznej: p. Aneta Mikołajewska i p. Irena Milczarek oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Karina Lemanowicz.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia dzieci przez wychowawczynie: p. Marię Fortas, p. Małgorzatę Matyaszek i p. Wioletę Smolińską w rytm utworu „Marsz Radetzkiego” Johanna Straussa.

Po serdecznych słowach powitania przez starsze koleżanki i kolegę każda z trzech klas pierwszych przedstawiła swój program artystyczny. Pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i prezentowali swoje zdolności taneczne. Gratulujemy małym artystom udanych występów!

Po zakończeniu programów artystycznych nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania na sztandar Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym. Pierwszoklasiści w obecności zgromadzonych gości złożyli przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi Polakami, uczniami i kolegami. Obiecali swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor pasowała wszystkich spośród sześćdziesięciu trzech pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Panie wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, a pani Karina Lemanowicz – upominki (liczydła) ufundowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość była bardzo udana, dostarczyła wielu wrażeń i wzruszeń nie tylko dzieciom, ale wszystkim licznie zgromadzonym gościom.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine