Strona głównaAktualnościPatriotyczne śpiewanie

Patriotyczne śpiewanie

okW SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono wieczorem pieśni patriotycznych. Taki wieczór szkoła zorganizowała po raz szósty.

We wtorek, 12 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Maszewie Dużym niemal 200 osób zdecydowało się uczcić śpiewem Narodowe Święto Niepodległości. Wśród gości wieczoru byli m.in. wójt Sławomir Wawrzyński, gminni radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy, uczniowie maszewskiej szkoły i ich rodzice, mieszkańcy Maszewa Dużego.

Dyrektor SP w Maszewie Dużym, Małgorzata Bartos – Piątkowska przypomniała, że już po raz szósty organizowany jest wieczór pieśni patriotycznych i dziękowała wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział. – Jestem przekonana, że wspólnie śpiewając miło spędzimy wieczór. To wieczór pełen refleksji, wspomnień, o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Ale to również bardzo radosny wieczór, bo świętujemy odzyskanie przez nasz kraj niepodległości – mówiła Małgorzata Bartos – Piątkowska.

- Przyszliśmy tutaj, żeby śpiewać, do czego gorąco zachęcam, więc nie trzeba zbyt wiele mówić. Ostatnie 200 lat naszej historii to czas niezbyt wesoły, chociaż przeplatany radosnymi wydarzeniami. W tych trudnych i tych radosnych chwilach zawsze towarzyszyły nam pieśni patriotyczne, które są dorobkiem wielu pokoleń – mówił wójt Sławomir Wawrzyński.

Wieczór rozpoczęła Maja Reńska piosenką „Flaga” i uczennice kl. VII, które przygotowany inscenizację do piosenki. Później śpiewał i grał na gitarze nauczyciel muzyki Jerzy Gawliński. Ale śpiewali także uczniowie i nauczyciele. Wystąpili Marysia Nowak i Karol Kozłowski, Nikola Blejzon, Kinga Patrowicz, Marzena Bonkowska i Marek Zachaj. W repertuarze wieczoru znalazły się m.in. piosenki „Ułani, ułani malowane dzieci”, Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa”, Powrócisz tu”, „Pierwsza brygada”, „Piechota”, „Serce w plecaku”, „Biały krzyż” czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Wyświetlanie na dużym ekranie słów piosenek ułatwiło uczestnikom wieczoru wspólne śpiewanie.

Wieczór zakończył się wspólnym kręgiem i zaśpiewaniem „Ogniska już dogasa blask”.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine