Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Strona głównaAktualnościPatriotyczne śpiewanie

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

Patriotyczne śpiewanie

okW SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono wieczorem pieśni patriotycznych. Taki wieczór szkoła zorganizowała po raz szósty.

We wtorek, 12 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Maszewie Dużym niemal 200 osób zdecydowało się uczcić śpiewem Narodowe Święto Niepodległości. Wśród gości wieczoru byli m.in. wójt Sławomir Wawrzyński, gminni radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy, uczniowie maszewskiej szkoły i ich rodzice, mieszkańcy Maszewa Dużego.

Dyrektor SP w Maszewie Dużym, Małgorzata Bartos – Piątkowska przypomniała, że już po raz szósty organizowany jest wieczór pieśni patriotycznych i dziękowała wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział. – Jestem przekonana, że wspólnie śpiewając miło spędzimy wieczór. To wieczór pełen refleksji, wspomnień, o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Ale to również bardzo radosny wieczór, bo świętujemy odzyskanie przez nasz kraj niepodległości – mówiła Małgorzata Bartos – Piątkowska.

- Przyszliśmy tutaj, żeby śpiewać, do czego gorąco zachęcam, więc nie trzeba zbyt wiele mówić. Ostatnie 200 lat naszej historii to czas niezbyt wesoły, chociaż przeplatany radosnymi wydarzeniami. W tych trudnych i tych radosnych chwilach zawsze towarzyszyły nam pieśni patriotyczne, które są dorobkiem wielu pokoleń – mówił wójt Sławomir Wawrzyński.

Wieczór rozpoczęła Maja Reńska piosenką „Flaga” i uczennice kl. VII, które przygotowany inscenizację do piosenki. Później śpiewał i grał na gitarze nauczyciel muzyki Jerzy Gawliński. Ale śpiewali także uczniowie i nauczyciele. Wystąpili Marysia Nowak i Karol Kozłowski, Nikola Blejzon, Kinga Patrowicz, Marzena Bonkowska i Marek Zachaj. W repertuarze wieczoru znalazły się m.in. piosenki „Ułani, ułani malowane dzieci”, Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa”, Powrócisz tu”, „Pierwsza brygada”, „Piechota”, „Serce w plecaku”, „Biały krzyż” czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Wyświetlanie na dużym ekranie słów piosenek ułatwiło uczestnikom wieczoru wspólne śpiewanie.

Wieczór zakończył się wspólnym kręgiem i zaśpiewaniem „Ogniska już dogasa blask”.

Logo Magiczna Moc Bajek 1