Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Strona głównaAktualnościProjekt "Polska" w klasie 2a

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

Projekt "Polska" w klasie 2a

miniW listopadzie uczniowie klasy 2 a realizowali mini projekt o Polsce. W pierwszym etapie poszukiwaliśmy materiałów na tematy nas interesujące, gromadziliśmy wiedzę i uczyliśmy się wykorzystywać ją ze zrozumieniem. Po stworzeniu swojego własnego przewodnika o polskiej kulturze, historii oraz krajach sąsiadujących przeszliśmy do praktyki.

Postanowiliśmy przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy dawnej, polskiej osady - Biskupina. Nasza klasa w tym dniu zamieniła się w pracownię garncarską a my w rzemieślników. Powstały bardzo ciekawe naczynia, podobne do tych, używanych w dawnej Polsce. Przy okazji poćwiczyliśmy czytanie instrukcji ze zrozumieniem: samodzielnie wykonaliśmy masę solną, zgodnie z przepisem. Na zasadzie prób i błędów dobieraliśmy najlepsze proporcje masy, aby była plastyczna.

Zwieńczeniem projektu „Polska” była nasza ulubiona gra planszowa na dywanie. Rozwiązując zadania związane z tematyką Polski, uczyliśmy się poprzez zabawę.

Teraz tylko zostało nam poczekać aż naczynia wyschną i będziemy mogli je pomalować!

Logo Magiczna Moc Bajek 1