Strona głównaAktualnościProjekt "Polska" w klasie 2a

Projekt "Polska" w klasie 2a

miniW listopadzie uczniowie klasy 2 a realizowali mini projekt o Polsce. W pierwszym etapie poszukiwaliśmy materiałów na tematy nas interesujące, gromadziliśmy wiedzę i uczyliśmy się wykorzystywać ją ze zrozumieniem. Po stworzeniu swojego własnego przewodnika o polskiej kulturze, historii oraz krajach sąsiadujących przeszliśmy do praktyki.

Postanowiliśmy przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy dawnej, polskiej osady - Biskupina. Nasza klasa w tym dniu zamieniła się w pracownię garncarską a my w rzemieślników. Powstały bardzo ciekawe naczynia, podobne do tych, używanych w dawnej Polsce. Przy okazji poćwiczyliśmy czytanie instrukcji ze zrozumieniem: samodzielnie wykonaliśmy masę solną, zgodnie z przepisem. Na zasadzie prób i błędów dobieraliśmy najlepsze proporcje masy, aby była plastyczna.

Zwieńczeniem projektu „Polska” była nasza ulubiona gra planszowa na dywanie. Rozwiązując zadania związane z tematyką Polski, uczyliśmy się poprzez zabawę.

Teraz tylko zostało nam poczekać aż naczynia wyschną i będziemy mogli je pomalować!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine