Strona głównaAktualnościRozstrzygnięcie konkursu „Błogosławieni Płoccy Męczennicy”

Rozstrzygnięcie konkursu „Błogosławieni Płoccy Męczennicy”

mini16 listopada w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się XII Sympozjum Naukowe Akcji Katolickiej diecezji płockiej, pt. „Błogosławieni Męczennicy Płoccy” – poświęcone abp. Antoniemu Julianowi Nowowiejskiemu i bp. Leonowi Wetmańskiemu, którzy w 1941 roku ponieśli śmierć męczeńską w obozie niemieckim w Działdowie.

Obaj zostali beatyfikowani 20 lat temu Jednym z punktów programu było wzruszające świadectwo p.Teresy Krowickiej, która jako kilkuletnia dziewczynka była w obozie w Działdowie, przedstawicielki Stowarzyszenia „Rodziny Działdowskie”. Rodzina pani Teresy w czasie II wojny światowej została wyrzucona z mieszkania w Płocku i przewieziona do obozu w Działdowie. Będąc naocznym świadkiem życia obozowego, Teresa Krowicka zwróciła uwagę na bestialstwo Niemców, nieustanne bicie i głodzenie Polaków, odzieranie ich z resztek godności. W programie sympozjum znalazł się też pokaz filmu pt. „Arcybiskup” – o abp. Antonim J. Nowowiejskim. Na zakończenie sympozjum ogłoszono wyniki konkursu multimedialnego, literackiego i plastycznego pt. „Błogosławieni Płoccy Męczennicy” dla dzieci i młodzieży szkolnej, nad którym honorowy patronat objął biskup Mirosław Milewski.

Uczniowie z naszej szkoły również brali w nim udział. Do etapu diecezjalnego komisja konkursowa wybrała prace 3 uczniów: Marii Jarzyńskiej z kl. Vc, Macieja Jarzyńskiego z kl Vc, oraz Miłosza Kobireckiego z kl. Vb. Miłosz Kobierecki zajął 2 miejsce w kategorii: praca plastyczna. Gratulacje dla zwycięzcy.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine