Zapisy na półkolonie organizowane przez GOKiS w terminie 17-21 lutego 2020 r. odbedą się u p. Marzeny Bonkowskiej w dniach 27-28 stycznia od godz. 7.30 w sali nr 36 (rodzice zapisują dzieci osobiście). Koszt 50 zł, ilość miejsc 20. Szczegółowe informacje o półkoloniach dostępne są na stronie Urzędu Gminy Stara Biała oraz profilu facebook'owym.

Strona głównaAktualnościRozstrzygnięcie konkursu „Błogosławieni Płoccy Męczennicy”

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

Rozstrzygnięcie konkursu „Błogosławieni Płoccy Męczennicy”

mini16 listopada w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się XII Sympozjum Naukowe Akcji Katolickiej diecezji płockiej, pt. „Błogosławieni Męczennicy Płoccy” – poświęcone abp. Antoniemu Julianowi Nowowiejskiemu i bp. Leonowi Wetmańskiemu, którzy w 1941 roku ponieśli śmierć męczeńską w obozie niemieckim w Działdowie.

Obaj zostali beatyfikowani 20 lat temu Jednym z punktów programu było wzruszające świadectwo p.Teresy Krowickiej, która jako kilkuletnia dziewczynka była w obozie w Działdowie, przedstawicielki Stowarzyszenia „Rodziny Działdowskie”. Rodzina pani Teresy w czasie II wojny światowej została wyrzucona z mieszkania w Płocku i przewieziona do obozu w Działdowie. Będąc naocznym świadkiem życia obozowego, Teresa Krowicka zwróciła uwagę na bestialstwo Niemców, nieustanne bicie i głodzenie Polaków, odzieranie ich z resztek godności. W programie sympozjum znalazł się też pokaz filmu pt. „Arcybiskup” – o abp. Antonim J. Nowowiejskim. Na zakończenie sympozjum ogłoszono wyniki konkursu multimedialnego, literackiego i plastycznego pt. „Błogosławieni Płoccy Męczennicy” dla dzieci i młodzieży szkolnej, nad którym honorowy patronat objął biskup Mirosław Milewski.

Uczniowie z naszej szkoły również brali w nim udział. Do etapu diecezjalnego komisja konkursowa wybrała prace 3 uczniów: Marii Jarzyńskiej z kl. Vc, Macieja Jarzyńskiego z kl Vc, oraz Miłosza Kobireckiego z kl. Vb. Miłosz Kobierecki zajął 2 miejsce w kategorii: praca plastyczna. Gratulacje dla zwycięzcy.

Logo Magiczna Moc Bajek 1