Strona głównaAktualnościDzień Dyni – czyli wesołe zabawy przedszkolaków

Dzień Dyni – czyli wesołe zabawy przedszkolaków

miniNachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić Dzień Dyni. W grupach przedszkolnych takie święto obchodziliśmy w piątek 30 października. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z pomarańczowym balonikiem. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat, zostały odznaczone medalami ZNAWCÓW DYNI. Przedszkolaki ozdabiały przyniesione warzywa, miały głowy pełne pomysłów: dorysowywały śmieszne miny i tworzyły niesamowite fryzury. Dzieci miały okazję poznać nowe techniki plastyczne, były dyniowe kręgle i dyniowe slalomy…, ależ przy tym było wesoło. Przedszkolaki z zapałem zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza": wyjmowały pestki, omawiały ich kształt, wielkość i kolor. Był to dzień pełen atrakcji i kreatywnej zabawy. Pokaz wybuchającej dyni, zakończył ten szczególny dzień.

Logo Magiczna Moc Bajek 1