Strona głównaAktualnościŚwietlica świętuje Dzień Postaci z Bajek!

Świetlica świętuje Dzień Postaci z Bajek!

miniW dniu 5 listopada br. na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. Czytanie bajek to dobra inwestycja w rozwój dzieci: emocjonalny, społeczny i intelektualny. W tym roku w naszej świetlicy było niezwykle bajkowo i baśniowo. Po korytarzu co jakiś czas przechadzał się superman, księżniczki, królewny, wróżki a także można było ujrzeć j wiele innych bajkowych postaci. Świetlica była bajkową krainą pełną konkursów, quizów, bajek i konkursów. Można było również poćwiczyć przebieranie kaszy od fasoli. Każda klasa otrzymała dyplom, a uczestnicy kolorowe medale. To był wyjątkowy dzień dla uczniów i nauczycieli!

Oprac. A. Bielska

Logo Magiczna Moc Bajek 1