Strona głównaAktualności21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

mini"Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!" . Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.

Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Jesteśmy życzliwi, czyli:

• witamy się i żegnamy;
• mówimy dziękuję i przepraszam;
• zapraszamy innych do zabawy;
• odpowiadamy, jak ktoś nas o coś pyta, słuchamy, kiedy ktoś do nas mói;
• uśmiechamy się do siebie;
• pożyczamy kredki, nożyczki i inne rzeczy.

Klasa 6C przesyła kilka pozdrowień i życzliwości wszystkim uczniom naszej szkoły, Kadrze Pedagogicznej jak i pozostałym pracownikom szkoły. W piątek 20.11.2020 r. klasa wybrała króla i królową życzliwości: Królowa - Aleksandra Wrutniak, zaś Królem Szymon Olenderek oraz Ignacy Justyński.

Logo Magiczna Moc Bajek 1