Strona głównaarchiwum 2016/2017Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już piętnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania odbył się w czwartek – 29 września. Z tej okazji wszyscy uczniowie wysłuchali interesującej audycji, prowadzonej przez uczennice gimnazjum – Aleksandrę Różycką oraz Martynę Łątkę.

W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły wysłuchać ciekawych historyjek, które przygotowały dla nich uczennice klasy III A: Zosia Frankowska, Julia Woźnicka, Iga Marciniak i Marysia Sochalewska. Pierwszoklasistom czytały gimnazjalistki: Paulina Drążkiewicz, Marta Krzesicka i Klaudia Wiśniewska. Nasi najmłodsi słuchali bajek w skupieniu i z nieukrywanym zainteresowaniem. Pozostali uczniowie czytali głośno podczas lekcji, zajęć świetlicowych i na przerwach w bibliotece. Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną i nie jest jednorazowa. Czytanie na głos rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Takie dni są po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, a różnie z tym bywa.