Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Strona głównaArchiwum 2015/2016Koncert profilaktyczny

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

Koncert profilaktyczny

miniDnia 23 września 2015r. uczniowie Zespołu Szkół w Maszewie Dużym uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Powiedz nie”, które zorganizował dla nich Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Białej w ramach działania Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy.

Na sali gimnastycznej odbył się koncert muzyczny wirtuoza perkusji Wiesława Błaszkiewicza w ramach programu profilaktyki uzależnień. Muzyk nie tylko prezentował swój niekwestionowany talent w dziedzinie perkusji. Postanowił przybliżyć dzieciom i młodzieży czyhające na nich problemy współczesnego świata, takie jak: uzależnienie od dopalaczy, alkoholu, papierosów i narkotyków. Opowiadał o własnych słabościach i nałogach, a także zwycięskiej walce z chorobą nowotworową. Przybliżał historię ludzi, którzy mieli wszystko: talent, pasję, szacunek innych. Nie wystarczyło to im jednak do życia, więc sięgali po dopalacze lub narkotyki. Przegrali z nałogiem, lądując na ulicy, w więzieniu, tracąc zdrowie lub życie.

Pan Błaszkiewicz to osoba zarażająca optymizmem, pełna wiary w drugiego człowieka. Postawił sobie za cel namawianie młodych ludzi, aby nie zeszli na złą drogę uzależnień, z której zejść jest niebywale trudno. Spotkania z artystą przebiegały w miłej atmosferze. Wybrańcy mogli pograć na perkusji, wyzwalając swoje różne emocje.

Najważniejsze, aby uczestnicy spotkań w trudnych momentach potrafili powiedzieć: "nie!" dopalaczom, alkoholowi, narkotykom i poczuć, jak piękne bez nich może być życie.