Strona głównaArchiwum 2015/2016Tydzień Misyjny - „Od nawrócenia do misji”

Tydzień Misyjny - „Od nawrócenia do misji”

miniW dniach 18-24 października 2015 r. w Kościele Katolickim a także w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Misyjny pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Uczniowie, a szczególnie ci należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego, poznawali pracę misjonarzy i życie dzieci w krajach misyjnych.

Ich sytuacja jest bardzo trudna, często cierpią głód, nie mają swoich domów, są zmuszane do pracy. „Mali misjonarze”, chcąc pomóc swoim rówieśnikom w krajach misyjnych, ofiarowali swoją modlitwę różańcową w ich intencji.

W ramach podsumowania Tygodnia Misyjnego w szkole odbyła się loteria misyjna, przygotowana przez uczniów należących do PDMD. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, sprawiła wiele radości, szczególnie najmłodszym. Pieniądze, zebrane ze sprzedaży losów - 664zł, zostaną przekazane na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine