men1 men2  men31

men4 men5  men6

UWAGA!
Od 25 maja 2020 r. obowiązuje nowa stawka żywieniowa za obiady - 6,40 zł.

Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli lub przesłali drogą elektroniczną oświadczenie woli zostały przyjęte do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2020/2021.

Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli lub przesłali drogą elektroniczną oświadczenie woli zostały przyjęte do 1 klasy w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2020/2021. Pozdrawiam


Materiały do pobrania do nauki zdalnej przez uczniów

Wizyta w Sannikach

mini28 września 2018 r. klasy drugie z wychowawczyniami p. Krystyną Kucicką i p. Beatą Rękawek oraz p. Elżbietą Robakiewicz wybrały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Ta niewielka, malownicza miejscowość położona jest 30km od Płocka. To unikatowe miejsce pod względem historycznym i kulturalnym. W pięknej scenerii 10-hektarowego parku, znajduje się neoklasycystyczny pałac z końca XVIII w. w którym w 1828 r. dla "polepszenia zdrowia" gościł około dwóch letnich miesięcy osiemnastoletni wówczas Fryderyk Chopin.

W pałacu powitano nas niezmiernie gościnnie. Na początku przeżyliśmy bardzo pouczające zajęcia muzyczne. Najciekawszą chwilą w lekcji okazały się: gra na bębenkach, trójkątach i metalofonach z równoczesnym śpiewem starej ludowej piosenki „W murowanej piwnicy”. Świetne były także zajęcia dotyczące bogactwa tradycji miejscowego folkloru. W damskim i męskim stroju sannickim ujrzeliśmy dziewczęta i chłopców, którzy zapragnęli się przebrać. Wiele radości dostarczyły wspólne tańce ludowe.

Po odrestaurowanym pałacu oprowadzały nas panie przewodniczki, trzymające w rękach zapalone stare, szklane lampy. Oświetlano to miejsce, na które zwracano szczególną uwagę. W taki sposób poznawaliśmy najważniejsze zabytki pałacu. Dowiedzieliśmy się, że odbywają się tu koncerty chopinowskie z recytacją oraz udziałem wybitnych pianistów i aktorów (np. Dorota Kamińska, Wojciech Malajkat, Piotr Machalica, Czesław Majewski, Janusz Tylman i wielu innych).

Bardzo pouczające i twórcze były zajęcia plastyczne, których efektem było wykonanie świecy i estetycznego opakowania. Swoje piękne prace dzieci zabrały do domu. Podczas zajęć z archeologiem drugoklasiści z entuzjazmem wykopywali z ziemi różne przedmioty pochodzące z epoki kamienia, brązu i żelaza.

Spacer po parku stanowił doskonałą możliwość podziwiania pomników oraz oryginalnych nasadzeń drzew i krzewów. Dotarliśmy do parkowych stawów, gdzie spotkaliśmy bogactwo roślin i zwierząt wodno-lądowych. Po takiej dawce wrażeń nadszedł czas na posiłek. Dzieci zostały poczęstowane specjalnie dla nich przygotowaną smaczną pizzą i sokiem.

Czas spędzony w Sannikach upłynął nam nieoczekiwanie szybko. Na zakończenie wycieczki pani Monika Patrowicz - Dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego wraz z pracownikami pożegnała nas i wręczyła każdemu uczestnikowi wycieczki pamiątki. Końcową atrakcją było pojawienie się postaci przebranej za Fryderyka Chopina, rozdającej magnesy z wizerunkiem miejsca, które odwiedziliśmy. Program wycieczki był bardzo bogaty i napięty, dzięki czemu dzieci wiele poznały i doświadczyły.

 

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine