Zmiana organizacji pracy od dnia 18 listopada

UWAGA!!! Ze względu na prace remontowe prowadzone na placu zabaw obiekt nieczynny do odwołania.

Strona głównaArchiwum 2018/2019Światowy Dzień Życzliwości

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł.

Światowy Dzień Życzliwości

miniW dniu 21 listopada uczniowie świetlicy szkolnej obchodzili Światowy Dzień Życzliwości, pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku. Dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi i nie ma sensu. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy i bezkonfliktowy.

Dlatego też, główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość, serdeczność i dobro może stać się podstawą do budowania pozytywnych relacji między ludźmi na całym świecie. O tym właśnie dyskutowali uczniowie.

Uczniowie przygotowali dużo atrakcji w tym dniu : pocztę życzliwości, pisanie życzliwych wiadomości, wybory najżyczliwszej osoby w świetlicy. Odbyły się również grupowe warsztaty plastyczne „Życzliwy jest szczęśliwy” i quiz „Co to jest życzliwość?”. Mnóstwo zabawy, pozytywnych emocji, dużo śmiechu i wzajemnej sympatii. Nie tylko w tym dniu ale przez cały rok!