Strona głównaArchiwum 2018/2019Pierwszaki w Toruniu

Pierwszaki w Toruniu

mini26 kwietnia pierwszaki odwiedziły urokliwe miasto nad Wisłą, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziły stare miasto: Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, Ratusz, dom i pomnik najsłynniejszego astronoma oraz Dwór Artusa.

Poznali legendy toruńskie. Własnoręcznie wykonane pierniki w Piernikowej Chacie zabrali ze sobą do domu na pamiątkę. Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali interaktywną wystawę poświęconą Ziemi, której centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m i gdzie, dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.

Po wielu atrakcjach, ciepłym obiedzie, bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy bezpiecznie do domów.

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine